Przejdź do treści

Szkolenie obejmuje 26 godzin dydaktycznych materiału + skrypt szkoleniowy. Podczas 3-dniowego szkolenia nauczysz się jak pracować z rejonem stawu skroniowo-żuchwowego. Instruktor przeprowadzi Cię przez najważniejsze teoretyczne aspekty szkolenia. Podczas części praktycznej poznasz metody diagnostyki i terapii rejonu stawu skroniowo-żuchwowego wewnątrz i zewnątrz ustnie, terapii czaszki przedniej strony szyi i kręgosłupa szyjnego.

Kurs ten oprócz klasycznych technik diagnostycznych i terapeutycznych omawia szeroką współpracę, planowanie oraz leczenie pacjenta z dysfunkcją stawu skroniowo-żuchwowego przy współpracy terapeuta manualny-stomatolog-logopeda.

Kurs przeznaczony jest dla masażystów, fizjoterapeutów, terapeutów manualnych, stomatologów, logopedów lub studentów tych kierunków.

Jakub Czaja – Dyplomowany Technik Masażysta (DTM) z ponad 12-letnim doświadczeniem. Założyciel i Instruktor Centrum Szkoleniowego Reflekso. Propagator masażu. Prowadzi prywatną praktykę w Mielcu. Od 2017 r. przeprowadził kilkadziesiąt szkoleń i konferencji nauczając swoich autorskich metod pracy z ciałem. Obszarem jego szczególnych zainteresować jest staw skroniowo-żuchwowy i kręgosłup szyjny oraz ich korelacje z resztą ciała.

Kompleksowa Rehabilitacja Stomatologiczna to autorski koncept Jakuba Czai, który przedstawia sposób diagnostyki i terapii SSŻ z uwzględnieniem zespołu interdyscyplinarnego. Prawidłowy podział obowiązków między terapeutami oraz planowanie leczenia w centralnej relacji (CR) sprawia, że koncept KRS okazuje się skutecznym sposobem w leczeniu pacjentów z TMD.

Prosimy o kliknięcie baneru „zapisz się na kurs” znajdującego się na dole strony. Zostaniesz przeniesiony/a na stronę organizatora kursu, gdzie można dokonać wpłaty.

Sprawdź bogaty program szkolenia

Program szkolenia został stworzony na podstawie ponad 12 letniego doświadczenia prowadzącego Jakuba Czai

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione w powyższym programie szkoleniowym są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

 1. 9:00-11:00- Anatomia: stawu skroniowo-żuchwowego, traktu orofacialnego i kompleksu czaszkowo-szyjnego- Najczęstsze dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego- Wskazania i przeciwwskazania do leczenia układu stomatognatycznego- Omówienia znaczenia okluzji i centralnej relacji – Anamneza – wywiad z pacjentem11:00-11:15 PRZERWA
 2. 11:15-13:00- Wpływ TMD na wystąpienie densyfikacji mięśniowo-powięziowych- Bodyreading – nauka oceny wizualnej ciała- Różnicowanie problemów wstępujących i zstępujących- Protokół badania red-flags w obrębie jamy ustnej i czaszki (m.in: badanie wewnątrzustne różnicująceproblemy stomatologiczne, dermatologiczne, gastroenterologiczne)
 3. 13:00-14:00 PRZERWA
 4. 14:00-15:45- Omówienie bruksizmu i choroby okluzyjnej- Badanie funkcjonalne stawów skroniowo-żuchwowych- Nauka technik powięziowych, nerwowo-mięśniowych stawowych i naczyniowych w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego
 5. 15:45-16:00 PRZERWA
 6. 16:00-17:00- Kontynuowanie nauki technik w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego- Podsumowanie i zakończenie pierwszego dnia szkolenia
 1. 9:00-11:00- Ankyloglossia, pozycja wertykalno-horyzontalna, Zespół Sjögrena- Język jako ster dla jamy ustnej- Wpływ oddychania przez usta na powstawanie wad postawy – badania naukowe- Diagnostyka i terapia języka, wędzidełka oraz dna jamy ustnej
 2. 11:00-11:15 PRZERWA
 3. 11:15-13:00- Najczęstsze dysfunkcje rejonu przedniej ściany szyi- TOS (Thoracic Outlet Syndrome), a TMD- Techniki diagnostyki i terapii kompleksu gardła, kości gnykowej i tarczycy
 4. 13:00-14:00 PRZERWA
 5. 14:00-16:00- Przejście szyjno-czaszkowe jako istotny rejon w diagnostyce i terapii stawu skroniowo-żuchwowego- Omówienie znaczenia rejonu C0-C1 dla centralnej relacji stawów skroniowo-żuchwowych- Protokół badania red-flags w obrębie kręgosłupa szyjnego- Badanie i terapia kręgosłupa szyjnego
 6. 15:45-16:00 PRZERWA
 7. 16:00-17:00- Kontynuowanie nauki technik w obrębie kręgosłupa szyjnego- Podsumowanie i zakończenie drugiego dnia szkolenia
 1. DZIEŃ 3:
  9:00-11:45- Wprowadzenie do technik czaszkowych- Nauka technik czaszkowych; praca na szwach oraz czepcu ścięgnistym- Ćwiczenia autoterapii dla pacjenta
 2. 11:45-12:00 PRZERWA
 3. 12:00-14:00- Omówienie przypadków z gabinetu- Możliwości i zasady współpracy na linii terapeuta manualny – lekarz dentysta – logopeda- Omówienie współpracy podczas leczenia ortodontycznego- Zabiegi chirurgiczne – przygotowanie pacjenta do zabiegu i omówienie terapii- Podsumowanie szkolenia oraz omówienie zagadnień poruszonych przez kursantów

W cenie szkolenia każdy uczestnik otrzymuje:

– uczestnictwo w 3-dniowym szkoleniu Diagnostyka i terapia stawów skroniowo-żuchwowych (w Rzeszowie kurs trwa 2 dni – taka sama liczba godzin)

– Obszerny i przejrzysty skrypty szkoleniowy

– Certyfikat dwu-języczny (Polski / Angielski)

– Bufet z przekąskami oraz napojami podczas kursu

– Dostęp do prywatnej grupy konsultacyjnej z instruktorem po szkoleniu (grupa na Facebooku)

Regulamin: Regulamin szkoleń

SKRYPT

Zawierający techniki oraz ryciny anatomiczne.

Kurs Diagnostyka i terapia stawów skroniowo-żuchwowych

Intensywne 3dniowe szkolenie dla profesjonalnych terapeutów pracujących z rejonem twarzy i nie tylko …

KONSULTACJA

Możesz konsultować przypadki swoich pacjentów z instruktorem.

3 DNI

Wypełnione specjalistyczną wiedzą na temat zaburzeń skroniowo-żuchwowych

Część teoretyczna

Podczas części teoretycznej omówione zostaną najważniejsze aspekty wywiadu, jednostek chorobowych, wskazań i przeciwwskazań do terapii.

Część praktyczna

Podczas części praktycznej instruktor przedstawi techniki diagnostyczne i terapeutyczne rejonu stawu skroniowo-żuchwowego, twarzy, czaszki, kręgosłupa.

Sesja przykładowa

Podczas sesji przykładowej instruktor przedstawi na wybranym modelu przykładową sesję pracy z pacjentem.

Agnieszka
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Bardzo wartościowy merytorycznie i praktycznie kurs 👌 dużo wiedzy, pasji i zdrowego podejścia. Bardzo fajna atmosfera. Polecam gorąco Centrum a przede wszystkim Kubę 😉 czekam z niecierpliwością na kolejny kurs. Do usłyszenia!

Jakub w kilku słowach o szkoleniu

W 2013 roku rozpocząłem intensywną pracę z rejonem twarzy i stawu skroniowo-żuchwowego. Nawiązałem współpracę z stomatologami, którzy początkowo przysyłali do mnie pacjentów bólowych, u których z tego powodu nie dało się wykonać leczenia stomatologicznego. Po pewnym czasie na skutek współpracy z wieloma specjalistami, opracowałem indywidualny plan Kompleksowej Rehabilitacji Stomatologicznej. Uwzględnia on terapię pacjenta z uwzględnieniem centralnej relacji, zasad okluzji, prawidłowego napięcia mięśni jamy ustnej, symetrycznych ruchów żuchwy oraz przywrócenia prawidłowego balansu mięśniowo-powięziowego.

Od 2017 roku prowadzę szkolenia dla fizjoterapeutów, masażystów, lekarzy, logopedów i innych zawodów medycznych. Mam nadzieję, że informacje przekazane podczas szkolenia pozwolą Ci wejść na wyższy poziom wiedzy i skuteczności w gabinecie.

Jakub Czaja

Terapeuta Manualny

– Normalizowanie napięcia mięśniowo-powięziowego,
– Praca na strukturach wewnątrz i zewnątrzustnych
– Prawidłowe wzorce ruchowe,


Stomatolog

– Kontrola zgryzu / Analiza zwarcia
– Wyposażenie pacjenta w min. deprogramator
– Badania obrazowe


Logopeda

– Diagnostyka i terapia aparatu artykulacyjnego
– Indywidualne leczenie wad wymowy
– Terapia miofunkcjonalna

TEORIA

Omówienie anatomii i wybranych jednostek chorobowych podczas których prowadzący podzieli się blisko 10 letnim doświadczeniem.

PRAKTYKA

Absolwent kursu będzie gotowy do samodzielnej diagnostyki i terapii pacjenta z dysfunkcją stawu skroniowo-żuchwowego.

MENTORING

Kończąc kurs nie zostawiamy Was samych. Po kursie macie dostęp do grupy absolwentów, gdzie możecie dzielić się swoimi pytaniami i sukcesami. Dzięki temu, kursant ma ciągły kontakt z instruktorem.

Zapisz się na kurs

Klikając przycisk poniżej, zostaniesz przeniesiony na bezpieczną stronę organizatora kursu.

Tam dokonasz zakupu szkolenia oraz otrzymasz dostęp do platformy VOD gdzie znajdują się webinary.