Manualny drenaż limfatyczny
Zastosowanie odpowiednich technik pozwala na usprawnienie krążenia limfy, przeciwdziałając powstawaniu chorób wywołanych ich zastojem. Pozwala także na usprawnienie przepływu limfy po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych, oraz urazach przyspieszając powrót do zdrowia.
W ostatnich latach drenaż przeżywa swój renesans. Obecnie jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów masażu, szczególnie w Europie Zachodniej. Jest obecnie jedną z najbardziej efektywnych metod leczenia obrzęku.
Drenaż limfatyczny pomaga najbardziej w przypadku:
Zastosowanie:
- obrzęków w ciele,
- po usunięciu węzłów chłonnych,
- po operacjach po których wytworzył się obrzęk,
- po długotrwałym unieruchomieniu kończyn (złamania, skręcenia),
- wspomagająco przy dietach oczyszczających, odrobaczaniach, detoxach,
Wizyta trwa ok. 45 minut.
Podczas wizyty aplikuje indywidualny zestaw taśm Kinesiotaping.
Plastrowanie dynamiczne, czyli Kinesiotaping, metoda wspomagająca m.in. terapię obrzęku.
Naklejanie plastrów powoduje, że skóra jest delikatnie naciągana lub kurczy się (zależy od problemu z jakim boryka się pacjent), co jednocześnie zwiększa przestrzeń pomiędzy skórą właściwą a powięzią - błoną osłaniającą mięśnie i grupy mięśni.
Dzięki temu usprawnia się praca układu limfatycznego: zwiększa się ilość i prędkość przepływającej limfy, usuwane są zastoiny, zmniejszają się stany zapalne oraz dochodzi do redukcji podskórnych krwiaków. Poprawa krążenia automatycznie usprawnia również procesy biologiczne, chemiczne i fizyczne zachodzące w skórze.
Aplikowanie taśm Kinesiotapingu pomaga szczególnie przy:
- przy wystąpieniu siniaków, obić, rozstępów, obrzęków,
- terapii blizny (m.in. blizny po CC)
- korygowaniu złej pracy mięśni, powięzi, oraz stawów,
- ochrona przed urazami, kontuzjami i przeciążeniami,
Aplikacja taśm - bezpłatnie
Podczas masażu zawszę stosuję zasadę warstwowości. Polega ona na stopniowym opracowywaniu tkanek znajdujących się bliżej powierzchni ciała (np. skóra i powięź), względem struktury znajdujących się głębiej (np. mięśni). Dzięki temu masaż nie boli, a jest skuteczny i nie powoduje krwiaków i siniaków - co jest efektem źle wykonanego masażu.
Stosuje również zasadę tensegracji - mówi o mechanicznym przeniesieniu wszelkich napięć w organizmie i ich wpływie na inne struktury, w których z kolei może pojawić się jakaś dysfunkcja (dyskomfort, ból, sztywność czy niedokrwienie). Dlatego ból zlokalizowany np. w okolicy odcinka lędźwiowego kręgosłupa może być konsekwencją przeciążenia i napięcia mięśni nóg lub obręczy barkowej. Dlatego tak ważne jest badanie przed zabiegiem.